Huckleberry Finn'in Maceraları

Huckleberry Finn'in Maceraları, Mark Twain'in ABD'de İngilizce olarak, 1884 yılında yayınlanan romanı. Kitapta Huckleberry Finn ile arkadaşı Tom Sawyer'ın Mississippi'de birbirinden heyecanlı...

Responsive image
YAZAR
Mark Twain
DOSYA BOYUTU
6,43 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9789753483957

Huckleberry Finn'in Maceraları harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Mark Twain. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Mark Twain'den Huckleberry Finn'in Maceraları kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Ben Huck. Tom Sawyer’ın en yakın arkadaşı.Size Mississippi Nehri boyunca macera dolu bir yolculuk teklif ediyorum.“Günlerce hiçbir kasabada durmadık ve sürekli nehir aşağı ilerledik.Güneyin ılıman iklimine ulaşmıştık ve artık evimizden çok uzaktaydık.Çok geçmeden üzerlerini İspanyol yosunu kaplamış ağaçlara rastladık.Yosunlar, ağaçların üzerinden uzun beyaz sakallar gibi sarkıyorlardı.Bu yosunları hayatımda ilk defa görüyordum; açıkçası ormana çok ciddi ve kasvetli bir hava katıyorlardı. Bizim üçkâğıtçılar da artık tehlikeden uzaklaştıklarını anlamışlardı ve başka köylere dadanmaya başladılar.”İlk kez 1884'te yayımlanan Huckleberry Finn'in Maceraları çocukluk üzerine yazılmış unutulmaz romanlardan biri. Mark Twain, masumiyetini yitirmiş yetişkinler dünyasına ayna tutmayı ihmal etmiyor.(Tanıtım Bülteninden)  


"Birkaç iyi şeyin bir çöp yığının ortasına atıldığı bir parça özensiz gündelik yazı.". "Huckleberry Finn'in Maceraları'nın Mark Twain'in yıllardan beridir yazdığı en eğlenceli kitap olduğu aşikardır.